Судије “погурале” Црну Гору у пораз

Кадетска ватерполо репрезентација Црне Горе (до 16 година) поражена је синоћ  од домаће селекције Грчке  15:13 (5:3, 3:6, 2:2, 5:2) у полуфиналу Свјетског првенства у Вололсу. Данас од 18.15 играју у утакмици за треће мјесто и бронзану медаљу са репрезентацијом Србије која је у другом полуфиналу поражена на петерце од  селекције Мађарске 17:15

Репрезентативци Црне Горе  имали су игру  посебно   одлично у одбрани, били су мирни и у  нападу, па су у завршници треће четвртине водили са 11:9. Међутим уз огромно подршку навијача и  судија који су “погурали” домаћина серијом 6:0 Грци су преокренули резултат и пласирали се у финале. Црна Гора  у посљедњој четвртини  играла је  без искључених Јановића и Милинића, а након што су судије досудиле чак четврти петерац за Грке, због протеста је искључен  и с тренер Миодраг Мировић

Шест и по минутаЦрна Гора   је била без гола  да би  Вуканић и Ступаа успјели само да ублаже пораз.

По два гола за Црну Гору постигли су Тадија Матијашевић, Срђан Јановић, Страхиња Гојковић и Реља Вуканић, док су се по једном у стријелце уписали Огњен Морачанин, Никола Петровић, Милош Милинић, Андрија Рогановић и Данило Ступар.

Код Грка су најефикаснији били Спиридон Ликудис и Спитолеон Каракас са по три поготка.