Sjajna igra Jelene Bulajić na prvenstvu u Rumuniji

Hercegnovski košarkaški dragulj Jelena Bulajić blista u rumunskom gradu Pleoštiju na B Evropskom prvenstvu juniorki. Bulajić će kao članica ženske juniorske košarkaške reprezentacije Crne Gore naredne godine zajedno sa sugrađankom  Ljubom Andrić i saigračicama koje kao selektor uspješno vodi Petar Stojanović igrati u A diviziji. U polufinalu je sinoć pobjeđena reprezentacija Bugarske 56:50.

Na početku je Bugarska imala prednost, a u 15.minutu bilo je 15:11. Ipak, Bulajić i saigračice si nisu predavale, odigrale su sjajno posebno  u odbrani. Manolova je bila odlično zaustavljena (samo pet šuteva za 40 minuta), a serijom 14:2 do poluvremena stigao je preokret 25:17.

Početkom drugog poluvremena  nakon poena Jelene Bulajić, reprezentacija Crne Gore u 21. minutu  vodi  – 27:17, dok je u 24. minutu nakon poena Janje Dragišić bilo 31:21. Bugarska je u 35.minutu, nakon bacanja Kostove, uspjela da preokrene – 46:45. Dragišić je pogodila trojku, a Ljube  Andrić i Radević vezale poene za prednost 52:48. Na 1.30 prije kraja Dragišić je vratila na plus 4 (54:50), a nakon važnog skoka Rondović, a zatim i Andrić stiglo se do finala.

Najefikasnija je bila Jelena Bulajić sa 25 poena uz 9 skokova, Janja Dragišić dodala je 12, Atina Radević 9, uz 10 skokova i 6 asistencija, a Ljube Andrić pored 8 poena, imala je 14 skokova i 3 ukradene lopte, dok je Mila Bajčeta postigla 2, a imala je 7 uhvaćenih lopti.

Podsjećamo, finalna utakmica između reprezentacije Crne Gore i pobjednika meča Grčka – Češka igra se od 19:30.