Šampionski ples Jelene Bulajić na B prvenstvu u Rumuniji

Ženska juniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore, predvođena najboljim igračem turnira, Novljankom Jelenom  Bulajić, osvojila je B prvenstvo Evrope. Izabranice Petra Stojanovića dominirale su na šampionatu u Rumuniji, gdje su na sedam utakmica ostvarile isto toliko pobjeda. Do zlatne medalje juniorke su stigle nakon pobjede protiv Češke (63:58) u dramatičnom finalu.

Reprezentacija Češke je povela( 21:10), ali su  igračice Crne Gore uzvratile i, nakon poena Jelene Bulajić u 17. minutu  stigle do izjednačenja – 24:24. Crna Gora je  uspjela i da preokrene, ali su ih Čehinje u samom finišu druge četvrtine sustigle trojkom za 31:31.  Češka je u trećoj  četvrtini  imala čak pet trojki i pred posljednjih 10 minuta imala vođstvo 50:45. Ipak, u 34. minutu Dragišić je donijela egal (51:51), a odmah zatim Bulajić pogodila dva bacanja za preokret – 53:51. Izuzetno bitan koš postigla je Anđela Rondović dva minuta prije kraja za 59:56, da bi Atina Radević na 1.17 prije isteka vremena donijela +5 (61:56). U ključnim momentima odigrale su naše juniorke vrhunsku odbranu, da bi zatim Radević stavila tačku na uzbudljivo finale…

Jelena Bulajić izabrana je u idealnu petorku šampionata, dobila je i nagradu MVP prvenstva, a u finalnom meču bila je sjajna – 19 poena, uz tri skoka. Atina Radević postigla je 18, uz pet asistencija, dok je dabl dabl ponovo upisala Ljube Andrić – 15 poena, 12 skokova. Janja Dragišić postigla je 5, imala isto toliko skokova, uz 3 asistencije, Mila Bajčeta 4, Anđela Rondović 3, uz isto toliko uhvaćenih lopti.