Шампионски плес Јелене Булајић на Б првенству у Румунији

Женска јуниорска кошаркашка репрезентација Црне Горе, предвођена најбољим играчем турнира, Новљанком Јеленом  Булајић, освојила је Б првенство Европе. Изабранице Петра Стојановића доминирале су на шампионату у Румунији, гдје су на седам утакмица оствариле исто толико побједа. До златне медаље јуниорке су стигле након побједе против Чешке (63:58) у драматичном финалу.

Репрезентација Чешке је повела( 21:10), али су  играчице Црне Горе узвратиле и, након поена Јелене Булајић у 17. минуту  стигле до изједначења – 24:24. Црна Гора је  успјела и да преокрене, али су их Чехиње у самом финишу друге четвртине сустигле тројком за 31:31.  Чешка је у трећој  четвртини  имала чак пет тројки и пред посљедњих 10 минута имала вођство 50:45. Ипак, у 34. минуту Драгишић је донијела егал (51:51), а одмах затим Булајић погодила два бацања за преокрет – 53:51. Изузетно битан кош постигла је Анђела Рондовић два минута прије краја за 59:56, да би Атина Радевић на 1.17 прије истека времена донијела +5 (61:56). У кључним моментима одиграле су наше јуниорке врхунску одбрану, да би затим Радевић ставила тачку на узбудљиво финале…

Јелена Булајић изабрана је у идеалну петорку шампионата, добила је и награду МВП првенства, а у финалном мечу била је сјајна – 19 поена, уз три скока. Атина Радевић постигла је 18, уз пет асистенција, док је дабл дабл поново уписала Љубе Андрић – 15 поена, 12 скокова. Јања Драгишић постигла је 5, имала исто толико скокова, уз 3 асистенције, Мила Бајчета 4, Анђела Рондовић 3, уз исто толико ухваћених лопти.