ŠAH: DRUGO MJESTO ZA DRAGIŠU BLAGOJEVIĆA

Prvenstvo Crne Gore u brzopoteznom šahu održano je juče u Baru, a učestvovalo je 65 takmičara. Prvo mjesto je pripalo internacionalnom majstoru Blažu Kaleziću koji je iz 13 kola osvojio 11,5 poena, pola poena više od  velemajstora Dragiše Blagojevića člana ŠK  „Herceg Novi”. Bronzanu medalju osvojio je velemajstor Nikola Đukić sa 10 poena.

Odlično je igrao kapiten tivatske “Mimoze” Dragan Popadić koji se plasirao među nagrađene. Bio je osmi sa 8,5 poena.

Iz ŠK „Novi” Nebojša Nikolić je bio 9. sa 7,5 poena,Veljko Šćekić 18., takođe sa 8,5 poena i Miloš Bubanja na 25. mjestu sa 7 poena.

Na turniru u Baru uručena su priznanja šahovskim radnicima iz Crne Gore a  zahvalnicu za razvoj crnogorskog šaha primio je i FM Srđe Drašević iz Đenovića.