Remi Igala na stadionu Donja Gorica

Fudbaleri Igala igrali su nerješeno 1:1 u 10. kolu Druge fudbalske lige na DG areni sa domaćom Podgoricom.

Na iznenađenje svih poslije kontakta Argentinca Nelsona Kordobe sa loptom, sudija Miloš Savović pokazao je na penal za domaće a siguran realizator bio je bivši igrača Igala Vojin Jeknić. Minut kasnije odličan prodor Kolumbijca Favera Ramireza zaustavio je ispred gola domaćih rukom Jeknića ali sudija Savović nije dosudio kazneni udarac za goste. Četiri minuta kasnije nepropisno je Ognjen Batrović  zaustavio Jasmina Muhovića ali ni ovog puta pištaljka sudije Savovića se nije se oglasila.

U drugom dijelu Igalo je zaigralo još ofanzivnije i u 50 minutu evrogolom Jovan Popović je pogodio mrežu golmana Petra Bobičića. Do kraja susreta bilo je par obostranih šansi ali bez promjene rezultata.

Ostali rezultati 10 kola: Ibar-Grbalj 0:1, Iskra-Mladost 0:3, Kom –Rudar 1:0.  U ovom kolu slobodan je bio Lovćen.

Tabela: Mladost 19, Lovćen i Rudar po 14, Igalo 13, Podgorica i Grbalj  po 11, Ibar 9, Iskra 7  i Kom 5 bodova.  U 11. kolu 6 oktobra igraju: Igalo-Ibar, Grbalj-Iskra,Rudar-Podgorica i Mladost-Lovćen. U ovom kolu slobodna je ekipa Koma.