Први пораз фудбалера Игала у овој сезони

Фудбалери Игала остали су данас у гостима без бодова против екипе Берана (2:1), послије дискутабилног пенала у 89. минуту. Пенал је досуђен послије наводног прекршаја Мила Ђурковића, који је у гол претворио Војин Јекнић, нанијевши тиму из Херцег Новог први пораз у овој сезони.

Домаћи фудбалери су повели у 30. минуту голом Вука Вуловића који је у ситуацији један на један пребацио голмана Елдина Бечића. Игало је изједначило у 64. минуту, из пенала, послије прекршаја над Миодрагом Копривицом, а стријелац са бијеле тачке био је Бојан Копитовић. У 82. минуту Мило Ђурковић имао је стопостотну шансу да свој тим доведе у водство, међутим послије шута главом био је непрецизан и казна је стигла са пенала. Треба рећи да је Игало због картона и повреда играо без пет стандарних играча и то је донијело први неуспјех у овој сезони.

Остали резултати 8. кола : Бокељ – Подгорица 1:1, Отрант Олимпик – Грбаљ 0:0, Младост ДГ – Никшић 5:0, Ком – Зета 1:2.

Пласман: Младост 17, Бокељ 14, Игало, Подгорица, Беране, Ком по 11, Зета 10, Грбаљ 9, Никшић 8 и Отрант Олимпик 4 бода.

У недељу, 2. oктобра, у последњем 9. колу првог круга такмичења играју: Игало – Бокељ, Грбаљ – Младост, Никшић – Беране, Зета – Отрант Олимпик и Подгорица – Ком.