Primorje 1945 ne staje, palo i Jedinstvo u Bijelom Polju

Košarkaši Primorja 1945 nastavili su seriju odličnih rezultata u prvenstvu Crne Gore. U 7. kolu Prve lige sinoć su gostima pobjedili Jedinstvo iz Bijelog Polja 86:64, po četvrtinama 18:18, 20:13, 24:14, 24:19.

Osim prve četvrtine, kada je rezultat bio nerješen, u nastavku utakmice Novljani su diktirali igru i rezultat. Najbolji u ekipi Primorja bio je visoki Dejan  Bijelić sa 29 poena, kapiten Slobodan Miljanić postigao je 17, Veselini Kovačević 16, Petar Dragović 11, Aleksandar Bulatović 6, Adam Dvorski 4 i Dragoje Đoković 3 poena.

U ekipi Jedinstva najefikasniji su bili: Nemanja Knežević sa 19, Eman Sertović sa 17 i Nenad Vuković sa 14 poena.

Naredni protivnik Primorja 1945 je Sutjeska iz Nikšića, koja je na svom parketu pobjedila Kotor 102:73. Meč ne ja programu u utorak, 15. januara

Nakon sedam kola Primojre 1945 sa 11 bodova dijeli poziciju na tabeli od drugog do petog mjesta. Lider je ekipa Teoda koja je sinoć bila slobodna, sa maksimalnih 12 bodova.