Приморје 1945 не стаје, пало и Јединство у Бијелом Пољу

Кошаркаши Приморја 1945 наставили су серију одличних резултата у првенству Црне Горе. У 7. колу Прве лиге синоћ су гостима побједили Јединство из Бијелог Поља 86:64, по четвртинама 18:18, 20:13, 24:14, 24:19.

Осим прве четвртине, када је резултат био нерјешен, у наставку утакмице Новљани су диктирали игру и резултат. Најбољи у екипи Приморја био је високи Дејан  Бијелић са 29 поена, капитен Слободан Миљанић постигао је 17, Веселини Ковачевић 16, Петар Драговић 11, Александар Булатовић 6, Адам Дворски 4 и Драгоје Ђоковић 3 поена.

У екипи Јединства најефикаснији су били: Немања Кнежевић са 19, Еман Сертовић са 17 и Ненад Вуковић са 14 поена.

Наредни противник Приморја 1945 је Сутјеска из Никшића, која је на свом паркету побједила Котор 102:73. Меч не ја програму у уторак, 15. јануара

Након седам кола Примојре 1945 са 11 бодова дијели позицију на табели од другог до петог мјеста. Лидер је екипа Теода која је синоћ била слободна, са максималних 12 бодова.