Primorac petercima do pobjede – Jadran predao titulu na Škveru

Nakon devet godina vladavine na domaćoj vaterpolo sceni, večeras su trećim uzastopnim porazom vaterpolisti Jadrana predali titulu za ovu sezonu, vječitom rivalu ekipi Primorca. Primorac je poslije boljeg izvođenja peteraca pobjedio Jadran 16:14, pošto je u regularnih 32 minuta rezultat bio 11:11 (2:2, 4:4, 4:3, 1:2, 5:3). Gardašević i saigrači veći dio utakmice su vodili a u dva navrata i dva gola prednosti 6:4 , 10:8, da bi gosti iz Kotora do prvog vođstva stigali na pet minuta i 36 sekundi do kraja, kada je Marko Mršić pogodio za 11:10.

Ubrzo je Jadran izjednačio, strijelac je bio Jovan Vujović, nakon čega do kraja nije bilo golova potom je kao i u Kotoru prije tri dana o pobjedniku odlučeno šutiranjem peteraca.

I ovog puta ponovo je bio pobjednik tim koji na titulu čeka 16 godina.

Šutirajući peterce sigurni su u redovima Primorca bili Nikola Marković, Miloš Mršić, Srđan Janović, Petar Ćetković i Đorđije Stanojević, a kod domaćih je tragičar bio Ivan Nagajev, jer je u prvoj seriji pogodio stativu. Ostali igrači u redovima već sada bivšeg šampiona Dmitri Holod, Danilo Radović (kojem je Aleksandro Kralj odbranio peterac u posljednjoj četvrtini) i Matija Sladović ali o pobjedniku je odlučila prva serija.

Strijelci za Jadran u regularnom dijelu su Dimitri Holod četiri Danilo Radović dva , a po jednom Vasilije Radović Matija Sladović, Uroš Vučurović, Danilo Stupar, Matej Čaraj, Vasilije Radović, Strahinja Gojković, Ivan Nagajev i Jovan Vujović.

Golove za Primorac su postigli Marko Mršić četiri gola, Nikola Marković i Đorđe Stanojević su dali po tri, Srđan Janović dva, a Draško Brguljan, Nemanja Vico, Nikola Brkić i Petar Ćetković po jedan.

Uručene su medalje Marko Gopčević je primo pehar dar VSCG a zatim je uslijeduilo šampionsko kupanje.