Preokretom Trst pobijedio Jadran

Vaterpolisti Jadrana ostali su bez bodova na startu turnira LEN Evrokupa u Šapcu. Od Trsta koji važi za glavnog favorita grupe A izgubili su 11:9 (1:4, 3:2, 4:0, 3:3), ali se borba za osvajanje jednog od dva mjesta koja vode u osminu finala nastavlja sutra.

Tim sa Škvera kao u kvalifikacijama za Ligu šampiona odlično je počeo utakmici vodili su 4:1 golovima Kalturina, Zizudina, Muskata i Sladovića da bi na kraju izgubili. U drugoj četvrtini Italijni su smanjili na 4:3. U trećoj dionici vaterpolisti Jadrana su stali što je rival iskoristio. Trst je pojačao stepen agresivnosti u odbrani, a preko Inabe, Mladošića, Mezaroba i ponovo Inabe stigao do 8:6. Radanovićevi puleni u ovoj četvrtini nijesu uspjeli da zatresu mrežu i ispostavilo se da je to odlučilo susret.

U poslednjeoj četvrtini Danilo Radović je smanjio na 7:8, a Mezaroba povisio rezultat na 9:7. Jadran nije iskoristio napad sa igračem više, a Trst preko Inabe, jeste – 10:7. Mislav Vrlić je bio precizan za 11:7 i pitanje pobjednika je riješeno. Do kraja Jadran je smanjio prednost na dva gola razlike ali više nije mogao.

Strijelci za Jadran bili su: Danilo Radović tri, Pavel Kalturin i Matija Sladović po dva, Radzivon Zizudin, Jake Muskat po jedan. Prevagu na tasu Trsta, donijeli su Jusuke Inabe tri, odnosno Ivo Bego i Mikaele Mezaroba sa po dva gola.
Jadran će sutra od 10 sati igrati sa francuskim Paj d Eksom.