Kultura

Premijerni koncert ispunjen emocijom i savremenim zvukom

Brojna publika ispratila je premijerni nastup Trija Auralis (Trio Aurealis) koji čine flautistkinje Ivana Petković i Ana Jontes i pijanista Aleksander Strak, u koncertnoj sali Muzičke škole. Pažljivo odabran repertoar nagrađen je aplauzom, a  publika ih je čak dva puta pozvala na bis.

Na programu su bila djela Pjacole, Đakometija, Rabadana, Beftinka, Klarka i Šokera. Flautistkinja Ana Jontes istakla je da su odabrali kompozicije kamerne muzike 20. i 21. vijeka, s ciljem da publici približe repertoar koji se rjeđe izvodi.

– Potrudili smo se da pripremimo program koji će prenijeti emociju i predstaviti kamernu muziku 20. i 21. vijeka, koja kod nas nije dovoljno zastupljena. Većina ansambala svoje programe zasniva na djelima ranijih epoha ili na kombinaciji starije i savremene muzike, dok smo mi željeli da u fokus stavimo upravo savremeni repertoar,  kazala je Jontes.

Flautistkinja Ivana Petković istakla je da je uvijek posebno zadovoljstvo nastupati pred domaćom publikom.

– Večeras smo izveli, a i ubuduće nam je namjera da izvodimo muziku koja se tek stvara i koja će tek nastajati. Trudili smo se da odaberemo program koji će biti zanimljiv, slušljiv i prijemčiv različitoj publici  i mlađima i starijima, ali i onima koji imaju istančaniji sluh za ovu vrstu muzike, rekla je Petković.

Članovi Trija Auralis zahvalili su Opštini Herceg Novi, Sekretarijatu za kulturu i obrazovanje, Muzičkoj školi i Gradskoj muzici na podršci u realizaciji svog prvog koncerta.

Slični tekstovi

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Back to top button