Postavljanjem novih servisa, Monitoring i Call centra 19966 u Tehničko operativnom krugu novskog Vodovoda, ostvareni su značajni rezultati u smislu poboljšanja poslovanja i komunikacije sa potrošačima.
Monitoring centar u Zelenici radi neprekidno, 24 časa i putem ovog servisa potrošači mogu da prijave kvarove, da se informišu i uspostave direktan kontakt sa nadležnim u ovom preduzeću, potvridio je za RTHN tehnički direktor Vodovoda i kanalizacije Herceg Novi Goran Simović:
– Call centar je u pogonu godinu i preko njega ostvarili smo više od 6 000 obrada podataka, različitih prijava od kanalizacije, problema na vodovodnoj mreži, neispravnosti vodomjera, do reklamacija računa i raznih drugih prijava građana i ono što smo mi uočavali. Znači, sve što se uoči na terenu, to se prijavi i prođe kroz Call centar, gdje se po automatizmu otvaraju radni nalozi. Takvi radni nalazi se daju onoj službi koja je nadležna da otklanja te probleme, objašnjava Simović.
Novi servis Vodovoda su i šalteri u krugu Tehničke operative u Zelenici, gdje građani mogu plaćati račune i ostvariti druge usluge, a da pri tom ne moraju ići u upravnu zgradu ovog preduzeća, u centar grada:
– Šalteri rade odlično, pogotovo blagajna, posebno u ljetnoj sezoni, čime smo omogućili stanovnicima rivijere, da u ovom špicu sezone, kada su saobraćajne gužve velike, svoje obaveze ili potrebe, mogu da ostvare u Zelenici, da ne moraju da dolaze do direkcije Vodovoda u Herceg Novom. Nadam se da smo time njima, ali i nama, olakšali rad. Šalteri su otvoreni od sedam do 13 časova, svakog radnog dana. Pozivam korisnike da dođu i svoje potrebe i zahtjeve mogu da ostvare na našim šalterima, upoznao je Simović.
On ističe da su se u prethodnom periodu fokusirali na popravku i zamjenu dotrajalih ventila na rezervoarima, popravku plovaka, ugradnju mjerača protoka i zamjenu dotrajalih cjevovoda. Ni tokom ljeta ne prekidaju aktivnosti na detekciji gubitaka na mreži:
– Nije zatišje, kod nas su intenzivne aktivnosti na tom polju. Raspisan je tender, na koji se javila renomirana firma iz Beograda. Njihovi stručnjaci će doći odmah u septembru i biće nam na raspolaganju dva do tri mjeseca, dok se mapira kompletna mreža. Prioritet će dati rivijeri, od Kamenara do Zelenike, potom će odraditi i ostatak grada. Radiće na detekciji mreže sa sofisticiranom opremom, snimanje u 3D tehnologiji. Oni će odraditi i GIS kompletne mreže, odradiće hidraulički i matematički model i još neke stvari koje dosada nismo imali, kako bi mogli lakše da preduprijedimo sve moguće probleme na našem sistemu, pojašnjava Simović.
Renomirana firma iz Beograda, koja će obaviti mapiranje i detekciju na vodovodnoj mreži i druge hidrauličke procjene sistema i informaciona istraživanja, jedina je prijavljeni ponuđač na tenderu za ovaj posao.