Постављањем нових сервиса, Мониторинг и Call центра 19966 у Техничко оперативном кругу новског Водовода, остварени су значајни резултати у смислу побољшања пословања и комуникације са потрошачима.
Мониторинг центар у Зеленици ради непрекидно, 24 часа и путем овог сервиса потрошачи могу да пријаве кварове, да се информишу и успоставе директан контакт са надлежним у овом предузећу, потвридио је за РТХН технички директор Водовода и канализације Херцег Нови Горан Симовић:
– Call центар је у погону годину и преко њега остварили смо више од 6 000 обрада података, различитих пријава од канализације, проблема на водоводној мрежи, неисправности водомјера, до рекламација рачуна и разних других пријава грађана и оно што смо ми уочавали. Значи, све што се уочи на терену, то се пријави и прође кроз Call центар, гдје се по аутоматизму отварају радни налози. Такви радни налази се дају оној служби која је надлежна да отклања те проблеме, објашњава Симовић.
Нови сервис Водовода су и шалтери у кругу Техничке оперативе у Зеленици, гдје грађани могу плаћати рачуне и остварити друге услуге, а да при том не морају ићи у управну зграду овог предузећа, у центар града:
– Шалтери раде одлично, поготово благајна, посебно у љетној сезони, чиме смо омогућили становницима ривијере, да у овом шпицу сезоне, када су саобраћајне гужве велике, своје обавезе или потребе, могу да остваре у Зеленици, да не морају да долазе до дирекције Водовода у Херцег Новом. Надам се да смо тиме њима, али и нама, олакшали рад. Шалтери су отворени од седам до 13 часова, сваког радног дана. Позивам кориснике да дођу и своје потребе и захтјеве могу да остваре на нашим шалтерима, упознао је Симовић.
Он истиче да су се у претходном периоду фокусирали на поправку и замјену дотрајалих вентила на резервоарима, поправку пловака, уградњу мјерача протока и замјену дотрајалих цјевовода. Ни током љета не прекидају активности на детекцији губитака на мрежи:
– Није затишје, код нас су интензивне активности на том пољу. Расписан је тендер, на који се јавила реномирана фирма из Београда. Њихови стручњаци ће доћи одмах у септембру и биће нам на располагању два до три мјесеца, док се мапира комплетна мрежа. Приоритет ће дати ривијери, од Каменара до Зеленике, потом ће одрадити и остатак града. Радиће на детекцији мреже са софистицираном опремом, снимање у 3D технологији. Они ће одрадити и GIS комплетне мреже, одрадиће хидраулички и математички модел и још неке ствари које досада нисмо имали, како би могли лакше да предуприједимо све могуће проблеме на нашем систему, појашњава Симовић.
Реномирана фирма из Београда, која ће обавити мапирање и детекцију на водоводној мрежи и друге хидрауличке процјене система и информациона истраживања, једина је пријављени понуђач на тендеру за овај посао.