ПОРАЗ ПРИМОРЈА У РОЖАЈАМА

Кошаркаши Приморја, у посљедњем мечу 6. кола Прве А црногорске лиге забиљежили су у Рожајама убједљив пораз од екипе Ибра 88:64, по четвртинама 27:25, 25:15, 16:12 и 20:12.

Новљани су равноправан противник били само у првих 10 минута меча. Игра Приморја распала се у другој четвртини када је Ибар направио серију од 10:0, побјегао на 51:36 и до краја чувао предност, која је у једном тренутку била и 29 разлике.

Најрасположенији за игру био је Никола Чворовић са 17 поена, пратили су га Веселин Ковачевић са 11 и Елдин Хуремовић са 10.

Код домаћих истакли су се Марко Љуљић са 20 и Армин Калић са 17.

Сутјеска је у Никшићу савладала Миленијум 85:62, Теодо је као гост, након преокрета, побиједио Даниловград 74:73, док је Ловћен на свом паркету славио против Јединства из Бијелог Поља 81:75. СЦ Дерби је у четвртак био бољ од Подгорице 71:60.

Приморје након шест одиграних кола има скор од двије побједе и четири пораза.