ПОРАЗ ПРИМОРЈА ОД ЛОВЋЕНА СА ЦЕТИЊА

Кошаркаши Приморја 1945 забиљежили су пораз у 11. колу Прве А мушке кошаркашке лиге Црне Горе. Изабраници Веселина Кривокапића поражени су на свом паркету од екипе Ловћена 1947 са Цетиња резултатом 79:90, по четвртинама 16:29, 21:28, 17:16, 25:17.

Новљани су лоше отворили меч, што су гости искористили и на крају прве четвртине стекли двоцифрену разлику. Цетињане је у првом дијелу меча служио и шут са дистанце, па су успјели да убаце чак 11 тројки.

У другом половремену кошаркаши Приморја консолидовали су редове, поправили шут, али то није било довољно.

Најефикаснији код домаћих био је Слободан Миљанић са 15 поена и 8 скокова, Новак Обрадовић уписао је 13 поена, Драгоје Ђоковић 12, Маркиз Мозли 9, по 8 постигли су Горан Вучићевић, Борис Јекнић и Зоран Вилотијевић, а по 3 Матија Јањић и Веселин Ковачевић.

Код гостију најбољи појединац био је Милутин Ђукановић са 21 поеном.

Утакмицом против Цетињана завршен је први круг првенства. Након 11 кола Приморје се налази на петом мјесту на табели са скором 6 побједа и 4 пораза.

У наредном колу Приморје ће у Спортском центру Игало дочекати тиватски Теодо, који је у првом дијелу првенства славио резултатом 75:68. Утакмица ће бити одиграна следећег викенда, а тачан термин биће накнадно објављен.