ПОРАЗ ИГАЛА У ДЕРБИЈУ

По тешком и расквашеном терену, у дерби сусрету за позицију број четири на табели, фудбалери Игала поражени су данас на Солилима од Младости из Љешкопоља резултатом 2:0.

Сусрет је ријешен у финишу такмице, када су гости постигли два гола и на крају јесењег дела првенства заменили Игало на позицији четири.

Пресудни тренутак догодио се када је судија Никола Цвијовић досудио непостојећи прекршај на ивици казненог простора, након којег је из слободног ударца капитен гостију Жељко Крстовић савладао младог голмана Кулиновића, који је у 25. минуту у два наврата испред Синише Станисавића, иначе бившег играча Игала, сачувао мрежу.

У 88. минуту, у очајном покушају играча Игала да сачувају барем бод, Немања Петровић је погодио пречку.

У надокнади времена, тек пошто је ушао у игру, Мирко Раичевић постигао је гол за коначних 2:0, чиме је свој тим оставио у трци за евентуални бараж за виши ранг.

Домаћи су у 5. минуту меча, преко Милована Илића, имали најбољу прилику да поведу, али одличан шут одбранио је голман Никић.

На крају утакмице створила се и гужва, а домаћи играчи и људи из управе ФК Игало су оптужили судију Цвијовића да је одлукама допринио поразу.