Pobjeda za Herceg Novi, Bokan vodi ekipu ka finalu

Lider prvenstva i pobjednik Kupa, odbojkašice „Herceg Novog“ u reprizi iz završnice Kupa pobjedile su gradskog rivala „Albatros“ maksimalnim rezultatom 3:0 (25:10, 25:19, 25:19) i odradile polovinu posla ka cilju -finalu plej ofa.

Rezultatski ubjedljivo, dominatna igra ekipe Herceg Novi, pogotovo u prvom setu kada je  trener Milorad Krunić  na teren izveo prvu postavu. U drugom i trećem setu nije bilo iznenađenja „gostiju“ i Herceg Novi, koji je igrao sa kombinovanim timom, odradio je posao i viđena je nešto neizvjesnija utakmica ali nedovoljno da gosti osvoje barem set.

Dame trenera Krunića igrale su koliko im je trebalo. Kapiten Tatjana Bokan „eksplodirala“ je  i od asova koje je servirala, poena u napadu, bloka postigla je 22 poena i pomognuta Jelenom Stanimirović sa 11 poena nije bilo dileme ko će se radovati. Ostali poenteri za pobjednika bili su: Diana Balai 7, Darija Čabonenko, Lea Boban i Anastasia Bekhtereva po 5, Polina Liutikova 4, Sara Najdič 2 i Marija Tuševljak 1 poen. Ekipa „Albatrosa“ imala je 13 grešaka.

U redovima „Albatrosa“ najbolja je bila Aleksandra Šćekić sa 9. Ostale poene za ekipu Branke Obradović su ostvarili: Marija Batinić 5, Aleksandra Ćirović 4, Jelena Bijelović 3, Anđela Kukobat i Milica Vuletić po 2, Ana Popović i Taša Trajković po 1 poen. Ekipa „Herceg Novi“ imala je 21 grešku.

U drugom polufinalu u Baru „Galeb“ je kao gost pobjedio „Luku Bar“ 3:0.

Revanš susreti su na programu u subotu. Finalisti su ekipe koje prve postignu dvije pobjede.