Побједа над Словацима добра увертира за дерби са Италијанима

У утакмици са доста осцилација, ватерполо репрезентација Црне Горе побиједила је селекцију Словачке 18:10 (4:1, 5:6, 6:1, 3:2) у А групи Европског првенства у Сплиту и у петак ће се са Италијом борити за прво мјесто у групи и директан пласман у четвртфинале.

Изабраници Владимира Гојковића одлично су отворили утакмицу и повели 4:0. У другој четвртини услиједио је неочекивани пад и изједначен резултат 5:5, а до краја полувремена Петковић и саиграчи су повећали предност на 9:7.

На почетку треће дионице, Словаци су пришли на гол 9:8, да би, од тог тренутка, квалитет црногорске репрезентације дошао до изражаја и до краја сусрета се стално повећавао.

Стријелци за Црну Гору: Аверка 5, Матковић 3, Попадић, Петковић, Укропина, Мршић и Перковић по два.

У петак у 19:00 сати, „ајкуле“ играју против селекције Италије.