Побједа „Јадран м:тел“ на старту Регионалне лиге

Ватерполисти „Јадран м:тел“ са Владимиром Гојковићем настављају са серијом одличних резултата. Послије освајања првог мјеста у Гружу за Лигу шампиона прошлог викенда, Новљани су вечерас били сигурни и на старту Регионалне лиге. На Шкверу је побијеђена моћна екипа „Младост“ из Загреба 11:9 (5:2, 2:4, 1:2, 3:1).  Почетак је био више него сјајан за домаће. Ивовић, Вујовић, Холод, Ступар, Данило Радовић решетали  су мрежу Загрепчана.  У тој одличној првој четвртини за тим са Шквера, гол сјајног  Дарка Ђуровића погодили су Франко Лазић и Анте Вукићевић.

И први дио друге четвртине био је у знаку домаћих. Василије Радовић је парирао гостујућим звијездама Андрији Башићу и  Луки Букићу тако да је резултат био 7:4 а онда два гола „Младости“ а стријелци су били Иван Буљубашић и Андрија Башић.  Гости прилазе на гол заостатка (7:6). На голу „Младости“ био је одличан резервиста Еуген  Сунара.

У трећој дионици  дуго није било голова да би Јосип Врлић изједначио  резултат на 7:7.  Капитен „Јадрана“  Ивовић поново доводи своју екипу у вођство  да би почетком последње четвртине из  сретно реализованог  петерца, резултат био  8:8. А од тога тренутка поново доминација „Јадранових“ ватерполиста. Чврсти у одбрани са одличним голманом  Ђуровићем, који  не дозвољава ривалу да и са два играча више реализују нападе, сакупио је 12 кључних интервенција, а то је дало крила  Урошу Вучуровићу и  Матији  Сладовићу а затим и  искусном  Димитри Холоду да свој тим  доведу у предност 10:8.  Голови Буљубашића и Холода били су тачка великог тријумфа, а оно што је већ свима јасно, моћног тима са Шквера.

У другом колу „Јадран м:тел“ 5. октобра гостује екипи Шапца.