Pobjeda „Jadran m:tel“ na startu Regionalne lige

Vaterpolisti „Jadran m:tel“ sa Vladimirom Gojkovićem nastavljaju sa serijom odličnih rezultata. Poslije osvajanja prvog mjesta u Gružu za Ligu šampiona prošlog vikenda, Novljani su večeras bili sigurni i na startu Regionalne lige. Na Škveru je pobijeđena moćna ekipa „Mladost“ iz Zagreba 11:9 (5:2, 2:4, 1:2, 3:1).  Početak je bio više nego sjajan za domaće. Ivović, Vujović, Holod, Stupar, Danilo Radović rešetali  su mrežu Zagrepčana.  U toj odličnoj prvoj četvrtini za tim sa Škvera, gol sjajnog  Darka Đurovića pogodili su Franko Lazić i Ante Vukićević.

I prvi dio druge četvrtine bio je u znaku domaćih. Vasilije Radović je parirao gostujućim zvijezdama Andriji Bašiću i  Luki Bukiću tako da je rezultat bio 7:4 a onda dva gola „Mladosti“ a strijelci su bili Ivan Buljubašić i Andrija Bašić.  Gosti prilaze na gol zaostatka (7:6). Na golu „Mladosti“ bio je odličan rezervista Eugen  Sunara.

U trećoj dionici  dugo nije bilo golova da bi Josip Vrlić izjednačio  rezultat na 7:7.  Kapiten „Jadrana“  Ivović ponovo dovodi svoju ekipu u vođstvo  da bi početkom poslednje četvrtine iz  sretno realizovanog  peterca, rezultat bio  8:8. A od toga trenutka ponovo dominacija „Jadranovih“ vaterpolista. Čvrsti u odbrani sa odličnim golmanom  Đurovićem, koji  ne dozvoljava rivalu da i sa dva igrača više realizuju napade, sakupio je 12 ključnih intervencija, a to je dalo krila  Urošu Vučuroviću i  Matiji  Sladoviću a zatim i  iskusnom  Dimitri Holodu da svoj tim  dovedu u prednost 10:8.  Golovi Buljubašića i Holoda bili su tačka velikog trijumfa, a ono što je već svima jasno, moćnog tima sa Škvera.

U drugom kolu „Jadran m:tel“ 5. oktobra gostuje ekipi Šapca.