ОСЛАБЉЕНИ ЈАДРАН И ПОРЕД ПОРАЗА НИЈЕ РАЗОЧАРАО

Ватерполисти Јадрана на старту другог турнира Лиге шампиона у Будимпешти, поражени су од Бреше резултатом 11:6, по четвртинама 4:1,1:2, 2:0, 4:3.

Поред тога што су изабраници Петра Радановића наступили без Ђура Радовића, Димитрија Обрадовића, Душана Банићевића и Николе Бркића који су због повреда остали у Херцег Новом, настојали су да пруже што јачи отпор изузетно квалитетној екипи Бреше.

Италијански преставник прву четвртину добио је са 4:1, на крају друге водио је са 5:3, а уочи последње резултат је био 7:3. Тешановић (9 одбрана и петерац за 16 минута) помогао је екипи да држи корак са искусним ривалом, који је подбацио у нападу, у периоду од трећег минута друге до четвртог минута треће четвртине.

Након тога било је јасно да Бреша иде ка побједи, али је исто тако било јасно да тренер Новљана, Петар Радановић не може много да замјери својим играчима, јер су заиста дали све од себе.

Голове за Јадран постигли су: Данило Радовић и Канстантин Аверка по два, Мартин Гардашевић и Марко Петковић по један. Превагу на тасу Бреше, донијели су Марио Јоковић са три и Едуардо Ди Сома са два гола.

Наредни меч Јадран игра вечерас против Барселонете, сутра против Ференцвароша, а у петак вече са Хановером. Циљ који су најавили прије поласка у Мађарску је стицање искуства и напад на Хановер, гдје би евентуални позитиван резултат оставио Новљане у игри за пласман на финални турнир.