Одличан старт Новљана у Барселони

Млади и некомплетни тим Јадрана успјешно је стартовао вечерас у Барселони у „Б“ групи квалификација за Лигу шампиона побједивши Румунску Орадеу 9:8(2:0,1:2, 3:2, 3:4).

Јадран је одличном игром у првој четвртини отворио утакмицу. У другој су Румуни изједначили на 2:2, али Халтурин доноси гол предности на крају друге четвртине. Сјајном игром нашег тима од 3 гола заредом доноси предност од 6:3 у наставку игре али румунски тим до краја трећег периода постиже гол за 6:4. На почетку четврте четвртине нестала је та предност, Орадеа је изједначила па повела 8:7. Јадран се није предавао, желио је поватак у игру. Изједначење а затим и гол за побједу донијели су Данило Радовић и Данило Ступар.

По два гола за Новљане постигли су Гардашевић, Халтурин и Чарај, док су се по једно у листу стријелаца уписали Ступар, Радовић и Сладовић.

Јадран сутра игра  двије утакмице, прву против француског Нојзи ле Сек (11.15) и у вечерњем термину против португалског Виториа Химараеш. Последњи меч на турниру на програму је у суботу вече против домаћина Барселоне.

Двије екипе ће изборити бараж мечеве за групну фазу Лиге шампиона, двије ће се пласирати  у ЛЕН Еврокуп, а последње пласирана у ЛЕН Челенџ Куп.