Odbojkašice „Herceg Novog“ ubjedljivo otvorile sezonu osvajanjem Superkupa

Odbojkašice Herceg Novog nastavile su da vladaju na crnogorskoj odbojkaškoj sceni. Djevojke trenera Srđana Crnojačkog osvojile su u Nikšiću Super Kup takmičenje koje je na domaćoj sceni novina. ŽOK Herceg Novi sa lakoćom je osvojio novi pehar pobjedivši Luku Bar 3:0 (27:25, 25 :17 25:14).

U prvom  setu viđena je ravnopravna igra dvije najbolje crnogorske ekipe. Ekipe  su se mijenjale u vođstvu da bi ekipa Luke Bar imala šansu da prvu dionicu meča riješi u svoju korist. Imala je dva puta set loptu ali šansa nije iskorišćena i šampionke Crne Gore su dobile set i vjetar u leđa za odličnu igru u nastavku utakmice. Sjajnom timskom igrom odbojkašice Herceg Novog su u drugom setu od 18:17 serijom 7:0 najavile da neće dozvoliti iznenađenje.

Najbolja u sastavu Herceg Novog bila je Ana Marija Galić sa 15 osvojenih poena, ostale poene su osvojile: kapiten Ralica Vasileva 12, Anđelka Radišković 11, Darija Čabonenko7, Kristina Gunčeva 6, Ozola 5 i Osadučuk 4 poena.

Ekipa Luke Bar  imala je 17 grešaka.  Dijana Vuković  koja je u prošloj sezoni nosila dres  Herceg Novog sa 13 osvojenih poena bila je najbolji akter u dresu Luke Bar. MVP Superkupa za odbojkašice je Kristina Gunčeva  tehničarka Herceg Novog, a nagradu joj je uručila Ksenija Božović, član Upravnog odbora OSCG i direktor ženskih reprezentacija.

Ova uspješna partija u crnogorskom derbiju dobra je provjera pred kvalifikacioni meč sa ekipom poljskog Lođa u srijedu u 20 satu u SC Igalo.