Odbojkašice Herceg Novog pobjedile Budućnost

Lider i šampion Herceg Novi je na svom parketu u tri seta maksimalnim rezultatom 3:0 (25:15, 25:17, 25:21) pobjedio Budućnost (Podgorica) u pretposlednjem kolu ligaškog dijela. Ovom pobjedom, odbojkašice Herceg Novog upisale su 17. pobjedu u sezoni u isto toliko kola Supe lige prvenstva Crne Gore.

Do nove pobjede i stopostotnog učinka u prvenstvu bez izgubjenog seta  ekipu Milorada Krunića vodile su: Oksana Jakušina sa 12 poena, Dijana Vuković 11, Darija Čaboneko 9, Ralitsa Vasileva i Diana Balai po 6, Tijana Tvrdišić 2, Ana Marija Jonjev jedan poen. Ekipa Budućnosti imala je 25, a Herceg Novog 16 grešaka. U ekipi iz Podgorice najbolja je bila bivša igračica i kapiten Albatrosa Anđela Kukobat sa 14 poena.

Ostali rezultati 17 kola: Galeb –Akademija 3:0, Mediteran –Morača 1:3, Luka Bar-Rudar 3:0. U poslednjoj utakmici u ovom kolu Albatros danas u Bijelom Polju  gostuje Jedinstvu.

Tabela: Herceg Novi 51, Luka Bar 43, Morača 31, Galeb 28, Budućnost 27, Jedinstvo 19 (-1), Albatros 17 (-1), Akademija 16, Mediteran i Rudar 10 bodova.

U poslednjem 18. kolu Super lige igraju: Albatros- Luka Bar, Morača –Herceg Novi, Akademija-Mediteran, Budućnost-Jedinstvo.