Odbojkašice Crne Gore pobijedile Island, večeras derbi sa Portugalom

Ženska odbojkaška reprezentacija Crne Gore sa selektorom Miloradom Krunićem nastavila je pobjednički niz u sklopu drugog turnira CEV Srebrne lige. Sinoć u portugalskom gradu Santo Tirsou pobijedili su reprezentaciju Islanda rezultatom 3:1 (25:14, 27:25, 20:25, 25:18).

Predvođene Simonom Petranović i Nevenom Vukčević koje su osvojile po pet poena u prvom dijelu igre reprezentacija Crne Gore  dobro je  otvorila utakmicu i ubjedljivo osvojila prvi set rezultatom  25:14

U drugom setu, igra  je bila izjednačena. Crna Gora je odbranila dvije set lopte pri rezultatu 24:23, kao i 25:24 u korist Islanda. Djevojke selektora Krunića uspjele da izjednače (25:25), osvoje dva poena za redom koja su im donijela vođstvo 2:0 u setovima.

Treći dio igre pripao je Islandu nakon što je selekcija Crne Gore loše otvorila taj dio igre (25:20). Sličan epilog bio je i na početku četvrtog seta. Odbojkašice sa Islanda su  kao i treći set, otvorile serijom 4:0 i vodile do rezultata 10:10, kada su Danijela Džaković i saigračice preuzele set u svoje ruke i završile sa 25:18 i konačnih 3:1.

Poene za treći trijumf Crna Gore u ovo sezonskom takmičenju Srebrene CEV lige  ostvarile  Danijela Džaković i Nevena Vukčević koje su osvojile po 17 poena, Simona Petranović  14,  Saška Đurović  13 , Marija Šušić pet, Mina Dragović četiri i Lana Rakočević jedan  poen.  Reprezentacija Islanda  imala je 24 greške.

-Ostvarili smo prvi od dva cilja u Portugaliji. Poslije sjajnog prvog seta, počeo je da stiže umor i da se naziru povrede. Dobar dio utakmice smo bili u problemu – izgubili treći set, loše otvorili četvrti. U momentima kad smo vidjeli da četvrti set polako klizi iz ruku Islanda počeli smo da igramo, potpuno se probudili, počeli dobro da serviramo i dobro reagujemo na terenu, rekao je nakon utakmice  sa islandom selektor Milorad Krunić.

Večeras u 22 sata Crna Gora će igrati protiv domaćina selekcije Portugala, koja je u prvom kolu drugog turnira pobijedila Island 3:0. Reprezentaciji Crne Gore potreban je najmanje bod  iz ove utakmice da obezbijedi prvo mjesto u grupi što znači da im večeras odgovara i poraz od 3:2

Po završetku turnira u Portugalu, Crna Gora se vraća u Podgoricu, gdje će trenirati iščekujući ishode trećeg i četvrtog turnira, nakon što je otkazan turnir u Bosni i Hercegovini. Četvrtog vikenda  po rasporedu reprezentacija Crne Gore  je slobodna, kao i reprezentacije Portugala, Mađarske, Letonije, Gruzije, Islanda i Luksemburga. Dvije najbolje reprezentacije nakon četiri odigrana turnira plasiraće se u finale, koje će se igrati 13. i 16. juna.