ОДБОЈКА: ПОРАЗ ОДБОЈКАШИЦА „АЛБАТРОСА“

Одбојкашице “Луке Бар“ у Спортском центру Игало у заосталом сусрету  17. кола Прве лиге побиједиле су домаћу екипу „Албатрос“  максималним резултатом 3:0. По сетовима (25:14,25:22,26:24).  Овом побједом одбојкашице Бара наставиле су трку са лидером Галебом за шампионски трон.

Од старта дјевојке тренера Владимира Милачића наметнули су свој ритам и Милица Туфегџић и њене саиграчице нијесу у првом сету који је трајао мало више од 17 минута имале „рецепт“ за Дијану Вуковић и Душанку Петровић. Уз 7 грешака домаћих први сет је лако изгубљен. У наставку пробудиле су се домаће играчице и до краја утакмице добо су се носиле са искусним гостом који је у финишу повео са 2:0 у сетовима. Шансу да се добије барем један сет играчице Албатроса су пропустиле после 25 минутне велике борбе и потребе да се игра продужетак али шампион из Бара ставио је тачку на коначни исход за тријумф од 3:0 и велика три бода која дају наду екипи да одбранити титулу првака Црне Горе.

Поене за „Албатрос“ постигле су: Александра Ћировић 11, Милица Туфегџић 10, Наталија Обрадовић 8, Таша Трајковић 6, Јелена Бијеловић и Николина Лисичић по 3.

Тим „Албатроса „се сада окреће последњем колу лигашког дијела у суботу у Спортском центру Игало гдје ће у директом дуелу Новљанке одлучивати са „Рударом“  ко ће у плеј оф националног првенства.