Novljanima 25 medalja u na plivačkom mitingu u Sarajevu

Na tradicionalnom 8. plivačkom Kupu “Sharks”, u organizaciji istioimenog kluba, u subotu u Sarajevu plivači Jadrana, njih 24, osvojili su 25 medalja.

Na ovoj plivačkoj manifestaciji pravo nastupa su imali takmičari rođeni 2010. godine i mlađi. U redovima Jadrana najbolji takmičar je bila Lena Hinić sa 4 medalje, u disciplinama 100m kraul, 50m delfin i na 50m prsno gdje je sa vremenom 43,70 postavila rekord Crne Gore za mlade pionirke. Hinić je uspjeh kompletirala i drugim mjestom, odnosno srebrnom medaljom na 100m mješovito.

Tara Petrović je, takođe, osvojila četiri medalje i proglašena je za najbolju takmičarku za 2013. godište. Zlatom su se na ovom takmičenju okitili i Bjanka Bulajić (13) na 50m prsno, Andrija Subotić na 100m kraul, Tara Petrović (10) na 50m leđno, 100m kraul i 100m mješovito. Kolekciju zlatnih odličja dopunila je prvim mjestom i sedmogodišnja Nikolija Ožegović na 25 metara.

Osim Lene Hinić srebrne medalje na takmičenju u Sarajevu su osvojili Vedrana Kovačević (13) na 50m prsno, Tara Petrović (10) 50m delfin, Petar Njegovac (9) 50m prsno, Jadranka Dabović (8) 25m leđni, Nikolija Ožegović u diciplinama 25m leđno i prsno.

Treća mjesta i bronzone medalje osvojili su: Bjanka Bulajić (13) na 50m kraul, 50m leđno; Uroš Sijerković (12) 50m i 100m kraul, Paola Janković (12) 50m prsno, Petar Njegovac (9) 100m kraul, Jakša Samardžić (8) 25m kraul, Jadranka Dabović (8) i Dimitrije Kosi ( 6 godina i mlađi) na 25m prsno.