Novi poraz Igala na „Solilima“

U ne mnogo kvalitetnom susretu 13. kola Druge fudbalske lige, Igalo je poraženo pred svojim navijačima 2:0 od ekipe Podgorice koja je boljom igrom, posebno u drugom poluvremenu, zaslužila trijumf.

Bez mnogo šansi u prvom poluvremenu, gosti su u 42. minutu bili u prilici da povedu. Odlično je šutirao Kristijan Radunović, ali je golman domaćih, Aleksandar Kulinović, poslao loptu u korner. U nastavku utakmice u 50. minutu Nikola Pavlićević je pobjegao odbrani domaćih i matirao golmana Kulinovića. U 63. minutu, poslije očigledne igre rukom fudbalera Podgorice, sudija Lazar Čađenović nije smatrao  da je to prekršaj za najstrožiju kaznu. Domaći su pred protivničkim golom primili iz kontre i drugi gol, a strelac je u 78. minutu bio Kristijan Radunović. Igra domaćih je do kraja bila bez ideje, dok su gosti znalački trošili vrijeme i zabilježili važnu pobjedu.

Ostali rezultati 13. kola: Grbalj-Bokelj 0:1, Nikšić-Zeta 1:0, Berane-Kom 1:0, Mladost-Otrant Olimpik 3:0.

Plasman: Bokelj 29, Berane 26, Mladost 25, Podgorica i Kom po 20, Igalo 15, Grbalj, Zeta i Nikšić po 13, Otrant Olimpik 4 boda.

U 14. kolu, 30. oktobra, igraju: Kom-Igalo, Bokelj-Mladost, Zeta-Grbalj, Otrant Olimpik-Berane i Podgorica-Nikšić.