Нови пораз Игала на „Солилима“

У не много квалитетном сусрету 13. кола Друге фудбалске лиге, Игало је поражено пред својим навијачима 2:0 од екипе Подгорице која је бољом игром, посебно у другом полувремену, заслужила тријумф.

Без много шанси у првом полувремену, гости су у 42. минуту били у прилици да поведу. Одлично је шутирао Кристијан Радуновић, али је голман домаћих, Александар Кулиновић, послао лопту у корнер. У наставку утакмице у 50. минуту Никола Павлићевић је побјегао одбрани домаћих и матирао голмана Кулиновића. У 63. минуту, послије очигледне игре руком фудбалера Подгорице, судија Лазар Чађеновић није сматрао  да је то прекршај за најстрожију казну. Домаћи су пред противничким голом примили из контре и други гол, а стрелац је у 78. минуту био Кристијан Радуновић. Игра домаћих је до краја била без идеје, док су гости зналачки трошили вријеме и забиљежили важну побједу.

Остали резултати 13. кола: Грбаљ-Бокељ 0:1, Никшић-Зета 1:0, Беране-Ком 1:0, Младост-Отрант Олимпик 3:0.

Пласман: Бокељ 29, Беране 26, Младост 25, Подгорица и Ком по 20, Игало 15, Грбаљ, Зета и Никшић по 13, Отрант Олимпик 4 бода.

У 14. колу, 30. октобра, играју: Ком-Игало, Бокељ-Младост, Зета-Грбаљ, Отрант Олимпик-Беране и Подгорица-Никшић.