НОВИ НЕУСПЈЕХ: ЦРНА ГОРА ЗА СЕДМО МЈЕСТО

Ватерополо репрезентација Црне Горе други пут је поражена од селекције Хрватске на oлимпијском турниру уТокију, овога пута резултатом 12:10, по четвртинама 0:1, 4:5, 3:3, 3:3.

Црна Гора је захваљујући великом броју примљених голова у другој четвртини изгубила сусрет. Осим два изједначења 2:2 и 3:3, Хрвати су имали предност од два гола коју су на крају сачували.

Хрватска селекција успијевала је да побјегне и на четири гола предности  (11:7 и 12:8) али Укропина и Перковић два пута успјели су у финишу да ублаже пораз. Стријелци за Црну Гору: Ивовић 3, Матковић и Перковић по 2, Видовић, Укропина и Бргуљан по гол.

И у овој утакмици Црна Гора је имала лош учинак са играчем више. Голман Тешнаовић је имао 7 одбрана, а његов колега на другој страни Иван Марсенић је чак 13 и представљао је нерешиву енигму за наше нападаче.

У недељу у раним јутарњим сатима Ајкуле ће играти за седму позицију са пораженим из сусрета Италија-САД.