НЕВРИЈЕМЕ ПРЕКИНУЛО БОКЕЉСКИ ДЕРБИ

Бокељски дерби Игало – Арсенал (Тиват) који је игран на Солилима, прекинут је због кише у 83. минуту при резултату 0:0. Главни судија Ђорђије Ћалић је послије консулатације са капитенима Милом Ђурковићем и Ћетком Манојловићем, те са делегатом Сабахудином Бектом из Пљеваља, донио одлуку да се преосталих седам минута регуларног дјела не играју.

У првом полувремену, по сувом терену, лакшу инцијативу имао је Арсенал. Пар шанси створили су домаћи фудбалери, гдје  је тон игри пружао Бојан Биговић, али са слабом завршницом. У 38. минуту, Копитовић је послије шута главом приморао голмана Данила Никчевића да спаси мрежу. У 41. минуту испред Андрије Кривокапића гол је спасио Давид Бјелица, а минут касније испред истог играча, капитен Мило Ђуроковић лопту шаље у корнер и чува мрежу Игала.

У наставку утакмице фудбалери Игала имају више од игре, а стотињак навијача поздравило је шут Немање Влаховића, који је био непрецизан и завршио изнад пречке гола Арсенала. Од 65. минуте почетак кише је наговјестио да више нема игре. Играчи су све теже контролисали лопту и појачали одбрану, како не би дошло до грешке и гола у сопственој мрежи.

Ипак, није било могућности да се утакмица заврши. Последњу ријеч ће дати такмичарски огран, а како је одиграно 75. минута, за очекивати је да се регистује резултатом у тренутку прекида.

Остали резултати 12. кола: Бокељ-Ком 1:2, Грбаљ-Цетиње 1:0, Јединство-Беране 3:0. Сутра играју Младост ДГ-ОФК Титоград.

Пласман: Јединство 27, Бокељ и Арсенал по 23, Младост 18, Ком и Беране по 16, Игало 14, Цетиње 13, Грбаљ 9 и ОФК Титоград 4 бода.

У 13. колу, 31. октобр, играју: Ком-Игало, Арсенал-ОФК Титоград, Грбаљ-Младост ДГ, Беране-Бокељ.