Nenad Đuričić prvak Balkana

Nenad Đuričić član Karate kluba Bijela kao reprezentivac Crne Gore osvojio je prvo mjesto i titulu prvak Balkana na Prvenstvu Balkana u konkurenciji  kadeta. Takmičenje je u organizaciji Karate saveza Crne Gore juče počelo u Baru i traje do sutra.

Đuričić je u kategoriji do 63 kilograma u prvom kolu bio  slobodan, u drugom je bio bolji od Fisnika Šaćirija iz Sjeverne Makedonije rezultatom 4:3. U trećem kolu pobjeđuje prestavnika Grčke Vasilisa Papadopulosa 7:0 a u četvrtom kolu za plasman u polufinale    Ensara  Zejnulaha  sa Kosova 5:1. U petom meču na turniru pobijedio je takmičara Rumunije Matijasa Popeskua 6:0. U finalu, u borbi za zlato  bio je uspješniji od Ernika Pjetra iz Albanije, rezultatom 1:0.

Đuričićeva klupska drugarica, mlada reprezentativka Sofija Mikulić (14) takođe u kadetskoj konkrenciji  poražena je u repesažu   u kategoriji do 61 kg, ostala je bez medalje i zauzela je  peto mjesto. Mikulićka je prvom kolu pobijedila Katju Braić iz Hrvatske 3:0.U drugom kolu bila je uspješnija od Erne Gutić (BiH) 2:1. Od druge takmičarke iz BiH Mikulić je poražena 3:1 ali njenim plasmanom u finale  povukla je mladu Bijeljanku u repesaž gdje je Sofija Mikulić bila bolja od Jane Popović iz Srbije sudijskim izjašnjavanjem 5:0 da bi u meču za medalju bila poražena 3:1 od Samante  Marije  Antonios iz Grčke.

Novljanka Jovana Damjanović članica Omladinca iz Podgorice koja je prije osam dana osvojila treće mjesto na svjetskom prvenstvuu Turskoj u kategoriji do 61 kg eliminisana je i ostala bez medalje.

Bez medalje je ostao i kadet  Lazar Gardašević (52kg).

Danas pojedinačne borbe imaju mlađi seniori Nemanja Mikulić (84) kg  iz (KK Bijela), u juniorskoj konkurenciji  Lea Marić (59 kg) i Sergej Cimbaljević (61kg) I Ivana Vidojević  u katama iz (Šotokana Herceg Novi). Sutra poslednjeg dana na prvenstvu Lazar Gardašević, Nenad Đurišić, Nemanja Mikulić, Sofija Mikulić, Jelena Damjanović, Lea Marić boriće se ekipno u svojim kategorijama za medalje.