Ненад Ђуричић првак Балкана

Ненад Ђуричић члан Карате клуба Бијела као репрезентивац Црне Горе освојио је прво мјесто и титулу првак Балкана на Првенству Балкана у конкуренцији  кадета. Такмичење је у организацији Карате савеза Црне Горе јуче почело у Бару и траје до сутра.

Ђуричић је у категорији до 63 килограма у првом колу био  слободан, у другом је био бољи од Фисника Шаћирија из Сјеверне Македоније резултатом 4:3. У трећем колу побјеђује преставника Грчке Василиса Пападопулоса 7:0 а у четвртом колу за пласман у полуфинале    Енсара  Зејнулаха  са Косова 5:1. У петом мечу на турниру побиједио је такмичара Румуније Матијаса Попескуа 6:0. У финалу, у борби за злато  био је успјешнији од Ерника Пјетра из Албаније, резултатом 1:0.

Ђуричићева клупска другарица, млада репрезентативка Софија Микулић (14) такође у кадетској конкренцији  поражена је у репесажу   у категорији до 61 кг, остала је без медаље и заузела је  пето мјесто. Микулићка је првом колу побиједила Катју Браић из Хрватске 3:0.У другом колу била је успјешнија од Ерне Гутић (БиХ) 2:1. Од друге такмичарке из БиХ Микулић је поражена 3:1 али њеним пласманом у финале  повукла је младу Бијељанку у репесаж гдје је Софија Микулић била боља од Јане Поповић из Србије судијским изјашњавањем 5:0 да би у мечу за медаљу била поражена 3:1 од Саманте  Марије  Антониос из Грчке.

Новљанка Јована Дамјановић чланица Омладинца из Подгорице која је прије осам дана освојила треће мјесто на свјетском првенствуу Турској у категорији до 61 кг елиминисана је и остала без медаље.

Без медаље је остао и кадет  Лазар Гардашевић (52кг).

Данас појединачне борбе имају млађи сениори Немања Микулић (84) кг  из (КК Бијела), у јуниорској конкуренцији  Леа Марић (59 кг) и Сергеј Цимбаљевић (61кг) И Ивана Видојевић  у катама из (Шотокана Херцег Нови). Сутра последњег дана на првенству Лазар Гардашевић, Ненад Ђуришић, Немања Микулић, Софија Микулић, Јелена Дамјановић, Леа Марић бориће се екипно у својим категоријама за медаље.