МЗ Баошић: Од изградње хотела и инфраструктуре очекују бројне бенефите

МЗ Баошић

Мјесна заједница Баошић у сарадњи са Општином Херцег Нови наставља са улагањима у инфраструктуру мјеста. Туристичка понуда Баошића има важну улогу у привредној дјелатности мјештана, тако да на крају августа нема слободних кревета.

Приводи се крају реконструкција дијела Улице Мирослава Штумбергера, која ће олакшати прилаз „Музеју старог капетана“, казао је за РТХН предсједник МЗ Баошић Ђуро Цвјетковић:

Ђуро Цвјетковић

– Предсједник Општине Херцег Нови Стеван Катић је обећао да ће валоризовати пројекат, као један од бројних у Баошићу. Очекујем да ћемо до краја септембра комплетно завршити пут ка Музеју старог капетана, у што је Општина и Мјесна заједница уложила велике напоре, како би прилаз музеју био бољи. Пут ће бити бетониран и продужиће колектор на том подручју. Дуж пута биће постављена нова јавна расвјета и цијели тај дио Баошића, добиће потпуно другачији изглед и ново рухо, како заслужује задужбина капетана Мирослава Штумбергера.

Грађани Баошића то препознају и захвални су капетану Штумбергеру, који је мјесту оставио вриједну задужбину. Мјештани подржавају наше пројекте. Кроз План и програм рада Мјесне заједнице све те пројекте смо испланирали. Ми не смијемо да заборавимо задужбинара. Покренули смо инфраструктурне пројекте да би дошли до потпуне туристичке, културне валоризације овог дијела Баошића, сматра Цвјетковић.

Туристичка понуда Баошића биће богатија за нови хотелски комплекс, који гради компанија Царине:

-Могу да изразим велико задовољство као појединац и предсједник Мјесне заједнице, што ће Баошић добити један од највећих хотела у региону, са скоро 800 соба. Имамо добру сарадњу и свих ових претходних година, са власником компаније Царине, Чедом Поповићем. Мјесна заједница Баошић је уложила додатне напоре и помогла како би овај хотел добио сва потребна одобрења од Општине и државе, да се хотел почне да  гради, објашњава Цвјетковић.

Фото: Агенција за заштиту животне средине, будући хотел у Баошићу

Због значаја ове инвестиције за туристичку привреду Баошића и Херцег Новог, инвеститору је дозвољена градња током туристичке сезоне, што не наилази на одобравање неких мјештана и гостију:

– Наравно, да има оних којима та градња смета у смислу туристичке сезоне, јер је то једно велико градилиште. У самом почетку су земљани радови, узроковали буку и прашину. Такви хотели су препознати, као објекти од општег интереса за туристичку дестинацију, каква је наша. Замолио бих  све Баошићане за разумијевање. Изашли су из земљаних радова, тако да задњих дана више нема жалби грађана, чак и дају допринос да помогну да буде што мање незадовољства. Дефинитивно је да ћемо за двије до три године имати један од најмодернијих хотела у региону, који ће моћи да прими 2 000 и више гостију, очекује Цвјетковић.

Велики број гостију у том  хотелу ће утицати на већу туристичку понуду и развој не само Баошића, већ ривијере и Херцег Новог:

– То и јесте циљ. Наше колеге из Бијеле, првенствено, који се баве туристичком привредом, имају угоститељске објекте, отварају 1. марта, а у Баошићу 1. јуна, неки и 1. јула. Може се тек замислити какве ћемо имати бенефите, као мјесто, угоститељи, привредници, радна снага коју ћемо да запослимо. Неће бити пријављена само два мјесеца, него ће радити девет мјесеци и сви ће бити обезбијеђени, са сигурним примањем. Бројни су бенефити од тог хотела и можда више од 90 одсто грађана Баошића, задовољно је што ће имати такав хотел, оцјењује Цвјетковић.

Он напомиње да ће након туристичке сезоне наставити бројне инфраструктурне пројекте у Баошићу, као што је изградња канализационих колектора. Биће расписан тендер за изградњу мјесног гробља и капеле, на коју Баошићани, чекају дуже од 30 година. Створени су законски и нормативни услови да у току ове године, започне реализација и заврши до наредне туристичке сезоне.

 

 

 

1 ЦОММЕНТ

  1. Занима ме , када цете направити саобрацајницу за додатно толики прилив од 2000 људи , гостију у тим новим хотелима? Ми мјестани сада и гости сада путујемо од Бијеле до Херцег Новог пуних три сата у колони која стоји или мили путем који је буквално преплављен аутима висе километара. О томе не прицате? Како да било ко функционисе у таквом хаосу? Направите саобрацајницу, растеретите магистралу која је постала пбицна градска улица!!! Са протоком возила који је адекватан капацитету аутопута. А приватницј који имају милионе нек праве хителе милионске вриједности па се требају мјестани задовољити са три км пута сто це се бетонирати и постављању расвјете у овом вијеку! Па то це слузити и за те хиљаде гостију који це ту доци. Ако нема инфраструктуре ѕаба вам и милионски хотел. Обезбиједите саобрацајницу!

ЛЕАВЕ А РЕПЛY

Плеасе ентер yоур цоммент!
Плеасе ентер yоур наме хере