Miomir Savić, član ŠK Herceg Novi pobjednik prvenstva Crne Gore u šahu za penzionere

Prethodnih sedam dana, naši najstariji članovi Šahovskog kluba “Herceg Novi 1949” boravili su u Ulcinju gdje se održalo prvenstvo Crne Gore u šahu za penzionere.

U jakoj konkurenciji, prvo mjesto i zlatnu medalju osvojio je  kapiten ŠK Herceg Novi, FIDE majstor Miomir Savić, koji je osvojio 7 poena i time odbranio titulu iz prethodne godine.

Drugo mjesto osvojio je član šahovskog kluba “Cetinje”, FIDE majstor Mihailo Bukvić, sa 6.5 poena, dok je treće mjesto osvojio član pljevaljskog “Rudara”, majstorski kandidat Vidan Jakić sa 6.5 poena, ali nešto slabijih buholcem.

Takođe, dorbu igru prikazala su i ostala dva člana ŠJ Herceg Novi, majstorski kandidati Vukoman Cerović i Mašan Bubanja koji su osvojili 8. i 9. mjesto i time ušli u redovne nagrade.

Naravno, moramo napomenuti da je nakon standardnog tempa održan brzopotezni turnir gdje je nakon 9 kola prvi kroz cilj prošao iskusni FIDE majstor, Miomir Savić koji je osvojio 7 poena, drugo mjesto osvojio je član šahovskog kluba “Berane”, Milonja Anđoć, dok je treće mjesto osvojio član šahovskog kluba “Rudar” iz Pljevalja, Vidan Jakić.

Sudijski posao bez greške odradio je Mladen Popović iz Podgorice.
Iz ŠK Herceg Novi izražavaju zahvalnost Turističkoj organizaciji Herceg Novi i Opštini Herceg Novi na podršci.