Mihailo Pušara najbolji takmičar turnira za mlade

Na Rapid prvenstvu Crne Gore odnosno Novogodišnjem turniru ŠK Kotor, u saradnji sa Šahovskim savezom Crne Gore, u grupi do 16 godina, pobjedio je Mihailo Pušara član ŠK Herceg Novi  sa 7 poena.

Na turniru održanom u Gimnaziji “Kotor” učestvovalo je 155 šahista iz Crne Gore i par igrača iz BiH od 8,10,12,14,16 i 18 godina. Turnir se igrao u sedam kola sa tempom 10’+5’’.

U grupi šahista do 18 godina učestvovalo je 11 igrača. Prvo mjesto sa 6,5 poena osvojio je Đorđe Anđelić. Drugi je sa 5,5 poena Nikola Perišić,  dok je treća Mateja Popović sa 4,5 poena. Isto toliko poena ima Damjan Dževerdanović koji je na četvrtom mjestu.

U grupi šahista do 16 godina učestvovalo je 16 igrača. Pobjedio je Mihailo Pušara član ŠK Herceg Novi  sa 7 poena i jedini je takmičar koji je imao stopostotni učinak. Drugo mjesto osvojila je Milena Mosurović sa 5 poena, a isto toliko poena imao i treći Ognjen Krivokapić.

Šahista do 14 godina bilo je 26, a pobjedio je Vasilije Radulović sa 5,5, poena koliko imaju Nikola Vojićić i treći Ilija Milović sa 5,5 poena.

U grupi do 12 godina učestvovalo je 29 igrača. Pobjedio je Đorđije Bojović sa 5,5  poena koliko ima i drugo i trećeplasirani Lav Kljajić i Toman Perić.

Do 10 godina učestvovala su 32 igrača. Pobjedio je Igor Petrović, drugi je Igor Ružić i Boris Šananović po 5 poena.

U grupi za deset godina za djevojčice učestvovalo je 14 djevojčica a prvo mjesto je pripalo Dušici Petrušić sa 6,5, drugo i treće mjesto su osvojile Jeluzaveta Dorfan sa 6 i Dorotea Andrijašević sa 5 poena.

U konkurenciji najmlađih uzrasta do 8 godina učestvovalo je 19 dječaka i 8 djevojčica. Kod dječaka medalje su osvojili: zlato Balša Zloković iz  Kotora i srebro Jovan Obradović sa po 6 poena i bronzanu medalju Koča Radović sa 5,5 poena. Kod djevojčica najbolja je bila Simona Vukotić sa 6 poena, druga je Nikolija Ćorsović sa 5 i treća Vasilija Mitrović sa 4 poena.

Do medalje iz ŠK Herceg Novi je stigla u ženskoj  konkurencuiji do 12 godina Antonija Radović koja je iz 7 kola osvojila 3,5 poena i osvojila treće mjesto. U istoj konkurenciji Jana Ivović je sa 3, 5 poena bila peta. Desetogodišnji Todor Bjelica sa 3,5 poena osvojio je 16. mjesto.

Sudija turnira bio je Igor Vujačić iz Podgorice.