Kraj na startu za Danku Kovinić u Indijan Velsu

May 14, 2018 - Trnava, Slovakia - DANKA KOVINIC in her first round doubles match in the Empire Slovak Open tennis tournament in Trnava Slovakia (Credit Image: © Christopher Levy via ZUMA Wire) (Cal Sport Media via AP Images)

Najbolja crnogorska teniserka Novljanka Danka Kovinić poražena je u prvom kolu turnira u Indijan Velsu. U dva seta 6:2, 6:3 bila je bila Engleskinja Ema Radukanu, šampionka US Opena 2021, za sat i 22 minuta igre.

Kovinić je napravila brejk za 2:0, ali do kraja prvog seta više nije osvojila nijedan gem.

Identičan tok meča  viđen je i u drugom setu. Kovinićka je oduzela servis rivalki u drugom gemu (2:0), ali je u narednih sedam osvojila samo jedan i poraz trenutno 62. igračice svijeta bio je neizbežan.

Želja Danke Kovinić da ponovi prošlogodišnji rezultat kada je na ovom turniru stigla do trećeg kola, ipak, nije se ostvarila.