KOŠARKAŠICE PRIMORJA UBJEDLJIVE NA TURNIRU PIONIRKI

Finalni turnir pionirki počeo je juče u Sportskom centru Igalu, a Primorke su i ove godine potvrdile dominaciju.

U prvom meču savladale su ekipu “Sea Stars” rezultatom 90:41 (27:12; 25:10; 23:9; 15:10). Od samog početka pa do kraja pionirke Primorja su kontrolisale utakmicu i ostvarile sigurnu i upečatljivu pobjedu. Najbolje igračice na terenu bile su Jelena Bulajić i Sanja Akšam koje su upisale po 29 poena, Antonija Kozulić postigla je 15, Ljube Andrić 9, Vladana Pajović 2, Lana Mijajlović 2, Jana Jevtović 2, Dušanka Dević 2, a doprinos pobjedi dale su i Anastasija Đedović, Lea Gazdić, Marija Šćekić, Marina Gajić i Jovana Ječmenić.

U drugom susretu lagano su poražene sugrađanke iz ekipe ŽKK Novi, rezultatom 137:29 (30:5; 33:8; 34:10; 40:6). Nakon prvih deset minuta Primorke su imale prednost od 25 poena (30:5), te na poluvrijeme otišle sa 50 poena u plusu (63:13). Nastavak igre protiče u totalnoj dominaciji Primorki koje su kažnjavale svaku grešku protivničke ekipe, te samo povećavale prednost, do krajnjih 108 poena razlike. Primorke je predvodio nevjerovatni i nesavladivi dvojac Bulajić – Akšam. Jelena Bulajić je postigla 50 poena, a Sanja Akšam 41, Lana Mijajlović 19, Antonija Kozulić 9, Ljube Andrić 8, Jovana Ječmenić 8, Marija Šćekić 2, a iako bez poena pobjedi su doprinijele i Lea Gazdić, Vladana Pajović, Anastasija Đedović, Jana Jevtović, Marina Gajić i Dušanka Dević.

U današnjem susretu Primorke se sastaju sa ekipom Nikšić, a utakmica počinje u 16:30.