Кошаркашице “Херцег Новог” поражене од “Подгорице”, гошће дупло боље

У другом колу Прве лиге за кошаркашице екипа “Херцег Новог” је на старту сезоне у домаћем првенству, синоћ у Спортском центру Игало доживјела тежак пораз од “Подгорице” 102:50 (39:11, 29:9, 19:12, 15:18).

Резултат све говори. “Херцег Нови”, који је био слободан у првом колу, убједљиво је надигран на старту борбе за бодове. Гошће су већ у првих 10 минута постигле 39 поена, играле су у високом ритму и декласирале ривала; на крају су чак стигле до 102 поена.

У тиму ЖКК “Херцег Нови”, али саму једну четвртину, играла је искусна Милица Дабовић, која је прошле сезоне одлучила да се врати у матични клуб, али је тек у дуелу против “Подгорице” уписала први наступ у Првој  А Женској црногорској кошаркашкој лиги. Дабовић је била у стартној петорци, постигла 2 поена у  првој четвртини, а остатак меча је одгледала са клупе.

Стријелци за “Херцег Нови”: Наталија Спајић 9, Владана Радојичић 8, Сара Гатало 6, Адна Разић, Марија  Вујичић и Андреја Ђорђевић по 4, Вуковић 3,  Милица Дабовић и Вања Марковић 2 поена.

У 3. колу вечерас од 18.00 сати у Спортском центру Игало на програму је градски дерби  “Приморје” – “Херцег Нови”.