Košarkašice Crne Gore sigurne u Sarajevu

Ženska košarkaška reprezentacija Crne Gore startovala je sinoć u Sarajevu pobjedom u kvalifikacijama za Prvenstvo Evrope. Izabranice Jelene Škerović savladale su selekciju Bosne i Hercegovine 91:70 (18:12, 24:18 ,24:21,25:18).

Crna Gora je dobro otvorila utakmicu, dobila je prvu četvrtinu 18:12 i na poluvremenu vodila 42:30. Jelena Vučetić, Dragana Živković, Jovana Pašić i saigračice nastavile su dominaciju i u drugom dijelu utakmice.  Na startu treće četvrtine, nakon trojki Milice Jovanović i Jelene Vučetić, Crna Gora je stigla do prednosti 57:37. Domaće košarkašice su u finišu treće četvrtine smanjile rauliku, ali bez šanse da ugroze prednost 66:52 reprezentacije Crne Gore.

U selekciji Jelene Škerović 19 poena je postigla naturalizovana Amerikanka Taja Dejvis Rejmer, 15 je dodala Marija Leković, 14 Milica Jovanović, 13 Jelena Vučetić, 8 Dragana Živković i 5 Jelena Pašić. U reprezentaciji bosne i Hercegovine Melisa Brčaninović je postigla 16, a Nataša Šobot 10 poena.

Reprezentacija Crne  Gore, koja se nalazi u grupi sa Bosnom i Hercegovinom, Švajcarskom i Luksemburgom, narednu utakmicu igra u nedelju, 12. novembra  u Sportskom centru Igalo u 18:00 sati protiv Švajcarske. To je poziv za Novljane da dođu u što većem broju i podrže šest svojih sugrađanki u reprezentativnom dresu Crne Gore.