Кошаркаши Приморја 1945 у Никшићу стали у финишу

У утакмици 20. кола Прве кошаркашке лиге у дерби сусрету у Никшићу, Приморје 1945 поражено је синоћ од домаће Сутјеске 83:78 (24:23, 16:21,22:20 21:14).

У првој четвртини Слободан Миљанић и саиграчи одржавали су предност не већу од три поена, али преко Милоша Вујовића након десет минута Сутјеска је повела 24:23.

Изабраници Данила Павићевића кренули су у другој дионици меча силовито и бољу игру крунисали су вођством 34:27. Узвратио је Вујовић тројком, али Сутјеска и поред тога није могла да наметне свој стил игре, па је Минић реаговао тајм аутом. Предах није уродио плодом, Приморје је одбило сваки налет домаћих кошаркаша, па је на полувремену имало предност 44:40.

Домаћи кошаркаши серијом 7:2 поново су стекли предност, али узвраћају Адам Дворски  и Слободам Миљанић и Приморје је повело 53:50. У последњу четвртину гости из Херцег Новог улазе са предношћу од +2 (62:64). Кључни моменти меча су се десели два минута прије краја утакмице, када је  Сутјеска створила предност која је крунисана побједом.

Стријелци за Приморје 1945 су: Адам Дворски 21, Слободан Миљанић 20, Дејан Бијелић 15, Милош Николић 7, Александар Булатовић и Петар Драговић по 5, Драгоје Ђоковић 3 и Веселин Ковачевић 2 поена.

Најефикаснији и најзаслужнији за побједу Сутјеске су: Радослав Спасојевић са 22, Филип Баровић Филип са 21 и Стефан Митровић са 16 поена.

У наредном 21. колу, у бокељском дербију, играју Приморје 1945 и Теодо (Тиват).