Košarkaši Cedevite iz Zagreba ubjedljivi u Igalu

Košarkaši Teoda iz Tivta  zbog tehničkih razloga bili su umjesto u dvorani „Župa” domaćini u Igalu u utakmici trećeg kola Druge ABA lige. Rival je bila Cedevita Junior iz Zagreba koja je bila bolja i pobjedila Tivćane  97:76 (20:19, 20:19, 33:16, 25:22). Nakon izjednačenog prvog poluvremena u kojem su momci Dušana Dubljevića imali i prednost  26:20, gosti su u nastavku zasluženo pobjedili.

Na početku treće četvrtine gosti sa dvije trojke i dugom dvojkom stekli prednost od 51:43. Poslije tajm auta Dubljevića, Teodo prilazi rivalu na 51:49. Evans šutira za trojku za potpuni preokret, ali promašuje. Nakon toga  košarkaši Teoda su potpuno stali. Strpljivom igrom Cedevita Junior  stiče prednost od  deset koševa razlike, 59:49 a zatim i 68:51. Uoči posljednje četvrtine bilo je čak 73:54 za ekipu Cedevita Junior. Ovu četvrtinu gosti su dobili 33:16 i tu je meč bio odlučen.

Najefikasniji kod Teoda je bio Evans sa 22 poena, Vranješ je imao 13, Popović 11, a Ilić 10.

Kod Cedevite junior Idi je potigao 26 poena, pratio ga je Rašić koji je pogodio pet trojki iz šest pokušaja, ukupno je postigao 17 poena.

Ovim porazom Teodo je izgubio šansu za prolaz u narednu rundu. U narednom kolu, 6. novembra, igra sa istim rivalom ali u Zagrebu.