Кошаркаши Цедевите из Загреба убједљиви у Игалу

Кошаркаши Теода из Тивта  због техничких разлога били су умјесто у дворани „Жупа” домаћини у Игалу у утакмици трећег кола Друге АБА лиге. Ривал је била Цедевита Јуниор из Загреба која је била боља и побједила Тивћане  97:76 (20:19, 20:19, 33:16, 25:22). Након изједначеног првог полувремена у којем су момци Душана Дубљевића имали и предност  26:20, гости су у наставку заслужено побједили.

На почетку треће четвртине гости са двије тројке и дугом двојком стекли предност од 51:43. Послије тајм аута Дубљевића, Теодо прилази ривалу на 51:49. Еванс шутира за тројку за потпуни преокрет, али промашује. Након тога  кошаркаши Теода су потпуно стали. Стрпљивом игром Цедевита Јуниор  стиче предност од  десет кошева разлике, 59:49 а затим и 68:51. Уочи посљедње четвртине било је чак 73:54 за екипу Цедевита Јуниор. Ову четвртину гости су добили 33:16 и ту је меч био одлучен.

Најефикаснији код Теода је био Еванс са 22 поена, Врањеш је имао 13, Поповић 11, а Илић 10.

Код Цедевите јуниор Иди је потигао 26 поена, пратио га је Рашић који је погодио пет тројки из шест покушаја, укупно је постигао 17 поена.

Овим поразом Теодо је изгубио шансу за пролаз у наредну рунду. У наредном колу, 6. новембра, игра са истим ривалом али у Загребу.