КОШАРКА: ПРИМОРЈУ ПОБЈЕДА ПРОТИВ ТЕОДА

У 11. колу првенства Црне Горе, у бокељском дербију, кошаркаши Приморја 1945 су вечерас, у дворани „Жупа“ у Тивту, побједили су домаћи  Теодо 87:82 (16:18, 29:17, 20:21, 22:16).

Од првог до последњег минута водила се жестока борба. Домаћи су одлично отворили утакмицу, повели са 12 поена. Гости из Херцег Новог су узвратили истом мјером и након првог полувремена, резултат је био нерјешен 45:45.

У трећој дионици вођена је рововска борба и послије 30 минута утакмице домаћин је имао пола поена предности. Настављена је неизвјесност и у последњој четвртини па је, послије драматичне завршнице, екипа Приморја стигла до побједе.

Превагу на тасу екипе тренера Зорана Тодоровића су донијели Огњен Мићовић и капитен Веселин Ковачевић са по 20 и Драган Бјелетић са 18 поена.

Остали стријелци за Приморје 1945: Милош Антић 10, Никола Чворовић 7, Горан Булатовић и Елдин Хуремовић по 6 поена.

Стријелци за екипу Дејана Јевтића су били: Здравко Бошковић 31, Александар Булатовић 13, Драгоје Ђоковић 11, Богдан Цебаловић 10, Милош Костић 6,  Кристијан Брадфорд 5, Милош Кривокапић 4 и Борис Јекнић 2 поена.

У 12. колу у сриједу, Приморје 1945 дочекује Миленијум а Теодо гостује у  Подгорици екипи Студенски Центар Дерби.