KKK Borac osvojio 20 medalja na Otvorenom kupu Mediterana u Herceg Novom

Na 2. Otvorenom kupu Mediterana u kjokušinkai karateu, u organizaciji KKK Herceg Novi, koji je okupio više od 100 takmičara iz regiona – Crne Gore, Srbije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine, među najbrojnijim ekipama bili su klub domaćina i Kjokušinkai karate klub Borac iz Herceg Novog, koji je nastupio sa 23 prijavljena takmičara i ostvario izvanredan rezultat osvojivši ukupno 20 medalja: 5 zlatnih, 8 srebrnih i 7 bronzanih.

Za veliki broj članova KKK Borac ovo je bilo još jedno važno takmičarsko iskustvo i prilika da pred domaćom publikom pokažu napredak, disciplinu i borbeni duh stečen kroz svakodnevne treninge.

Kako je istakla trener KKK Borac Nataša Vujičić, posebno su ponosni na činjenicu da je veliki broj djece prvi put nastupio upravo pred domaćom publikom, kao i na atmosferu sportskog druženja i fer-pleja koja je obilježila cijeli događaj.

-Ovakva takmičenja imaju veliki značaj za razvoj kjokušin karatea u Crnoj Gori, posebno među djecom i mladima. Ponosni smo na trud naših takmičara, ali i na činjenicu da Herceg Novi polako postaje prepoznatljiv kao grad kjokušin karatea, poručila je Vujičić.

Vujičić je i ovog puta pokazala dominaciju na tatamiju osvojivši 1. mjesto u katama i time ostavila jak utisak na takmičare i publiku.

-Ljubav prema sportu ostaje zauvijek, bez obzira koliko godina imate, poručila je ona.

Takmičari kluba nastavljaju pripreme za naredne međunarodne nastupe i takmičenja u regionu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here