Karate: Damjanović prva u Svjetskoj ligi mladih

Novljanka Jovana Damjanović član Karate kluba „Omladinac“ iz Podgorice blistala je na Svjetskoj ligi mladih u Poreču. U konkurenciji 82 takmičarke iz 26 zemalja članica kadetske reprezentacije Crne Gore u kategoriji do 54 kg stigla je do prvog mjesta i do zlatne medalje.

Bivša članica karate kluba „Bijela“ na ovom takmičenju imala je maksimalni učinak. U prvom kolu Damjanović je bila slobodna a zatim su pobijeđene Njemica Aleksandra Volf sudijskim izjašnjavanjem. U trećem kolu je pobijedila je viceprvakinju Evrope Korinu Klarić iz Hrvatske sa 2:0. U četvrtom kolu sa 3:1 pobijedila je Moniku Aruman iz Francuske. U petom kolu uslijedio je trijumf od 7:0 protiv Njemice Tamare Reiman . U polufinalu mlada Novljanka bila je bolja od španske takmičarke Lucije Moruceh rezultazom 1:0. U finalu je bila bolja od italijanke Sirije Lucijane 3:1.

Nakon ovih uspjeha Jovana Damjanov na svjetskoj rang listi nalazi se na trćem mjestu sa 1 440 bodova. Od naše sugrađanke na rang listi bolje su plasirane Buse Kilić iz Turske sa 2 160 bodova i hrvatska takmičarka Korina Larić sa 1 530 bodova koju je upravo u Poreču Jovana Damjanović pobijedila u trećem kolu.