Кадети Црне Горе у финалу ватерполо Европског првенства

Кадетска ватерполо репрезентација Црне Горе (играчи рођени 2008. године и млађи) изборила је пласман у финале Европског првенства у Подгорици, пошто је савладала селекцију Грчке 15:13, по четвртинама 0:2, 2:4, 4:0, 4:5, и на петерце 4:2.

Сјајни кадети за прво мјесто и златну медаљу бориће се вечерас против Мађарске која је побједила репрезентацију Србије 11:6.

Грчка је била далеко бољи ривал током првог полувремена. Ништа није полазило за руком Стефану Крути и саиграчима, што су Грци кажњавали и послије прве четвртине водили 2:0, а два минута и 42 секунди прије краја друге стекли предност 6:2.

Уз подршку са трибина Црна Гора се није предавала, напротив. Прорадио је напад, одбрана постала непробојна и заостатак је почео да се топи.

Лијеворуки Стефан Вранеш члан Јадрана послао је два пројектила иза леђа голмана Хелена, а Марко Милинић на 2:59 прије краја треће четвртине донио изједначење.

Грчки ватерполисти изгубили су компас, ништа им није полазило за руком, јер у води је постојао само један тим, који је са клупе изврсно  водио Ненад Вуканић. Његови изабраници успјели су да стигну до 8:6, 10:8, али ни Грци нису одустајали па је на истеку последње дионице резултат био 11:11, па су побједника одлучивали петерци.

Голове за Црну Гору постигли су: Стефан Вранеш и Андреј Дурутовић  по три, Данило Рогановић, Марко Милинић и Стефан Крута по два, Ђорђе Копривица, Данило Савовић по један.

Најефикаснији у саставу Грчке, били су Димитрис Хадзис и Илијас Ангелопулос са по четири гола.

Подсјећамо, у групној фази такмичења Црна Гора је била боља од Мађарске резултатом 11:8.