Južna Afrika potopljena na startu Svjetskog vaterpolo prvenstva

Na Malti je danas počelo  Svjetsko prvenstvo za vaterpoliste do 16 godina, igrače rođene 2008. godine i mlađe.

Crnogorska reprezentacija koju predvodi selektor Nenad Vukanić jutros je u prvom kolu rutinski pobjedila reprezentaciju Južne Afrike 18:6 (5:1, 4:1, 5:3, 4:1).

Strijelci su bili Petar Brnović i Marko Milenić po 3, Luka Todorović, Danilo Roganović i Danilo Savović po 2, Stefan Kruta, Andrej Golubović, Luka Dragović i Dimitrije Milić po gol.

Interesantno za ovo Svjetsko prevenstvo je da četvrtina umjesto 8 traje 6 minuta. Nakon svake utakmice bira se najbolji igrač susreta. Na ovoj utakmici najbolji je bio Petar Brnović, reprezentativac Crne Gore.

Prošle godine, kao petnaestogodišnjaci, u Podgorici su osvojili drugo mjesto na  prvenstvu Evrope.

U drugoj utakmici ove grupe, reprezentacija Crne Gore sutra od 17 sati igra sa reprezentacijom Egipta.