Јуниори у финалу Европског првенства у Бургасу

Црногорска јуниорска (У19) ватерполо репрезентација бориће се сјутра за титулу првака Европе, пошто је у полуфиналу Европског првенства у Бургасу побиједила Мађарску 6:5 (2:1, 1:2, 3:0, 0:2), па ће се за злато борити са побједником дуела између Шпаније и Хрватске.

Велики успјех тима који води Миодраг Мировић и доказ да је ова генерација у самом врху европског ватерпола.

У дуелу са мађарским тимом, од кога су изгубили у групној фази 13:9, наши млади ватерполисти су одиграли бриљантно у одбрани, док су у нападу два “бомбардера” преузела одговорност. Страхиња Гојковић и Срђан Јановић постигли су по три гола.

Одлучујућу предност Црна Гора је стекла у трећој четвртини, коју је добила 3:0 и уочи посљедњих осам минута имала три гола предности (6:3).

Мађари су смањили на 6:5, а у посљедњих седам минута није било голова, па су “ајкулице” прославиле велики успјех.

Још једну добру партију пружио је голман Андрија Бјелица.